FX bülteni

Dün ABD'de açıklanan makro veriler ekonomide soğumaya işaret etti. Piyasalarda ise karışık bir görünüm vardı.

Hak kullanım işlemleri

Hak kullanım işlemlerine ilişkin bildirim yapıldı.

Bakan Kacır, 13. Türkiye Enerji Zirvesinde sektörün paydaşlarıyla görüştü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Barış İçin Enerji” başlığıyla düzenlenen 13. Türkiye Enerji Zirvesinde sektörün paydaşlarıyla bir araya geldi.

Tarımda ‘mahalle’ seferberliği

Nilüfer Belediyesi, kent merkezinde yükselen binaların arasında kurduğu bostanlara, fide ve tohum desteği yapıyor, sulamasını gerçekleştiriyor ve mahalleliye devrediyor.

“Tek taraflı zorlayıcı önlemler uluslararası iş birliğine engel”

Çin’in Viyana'daki BM ve diğer uluslararası örgütler nezdindeki daimi temsilcisi Li Song, tek taraflı zorlayıcı önlemlerin küresel yönetişime ve uluslararası kalkınma iş birliğine ciddi engel oluşturduğuna dikkat çekti.

CGTN ve ASEAN medya kuruluşlarından ortak program

Çin Medya Grubu'na bağlı CGTN ile Myanmar Uluslararası Televizyonu, Tayland merkezli Sing Sian Yer Pao Daily News gazetesi, Malezya merkezli Sin Chew Daily gazetesi tarafından “Çin ve ASEAN: Ortak güvenlik ve refaha dayalı geleceğe ilerlemek” temalı özel program yayınlandı.

Çin'in hizmet ithalat ve ihracat hacminde yılın ilk 10 ayında artış

Çin Ticaret Bakanlığı tarafından bugün açıklanan veriler, ülkenin hizmet ticaretinin ocak-ekim aylarında artış eğilimini sürdürdüğünü gösteriyor.

Gazze Şeridi'nden İsrail topraklarına bir dizi roket atıldı

FATMA ELİF BEYHAN - 01.12.2023 - HİBYA - İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze Şeridi'nden İsrail topraklarına bir dizi roket atıldığını politika gereği gerçek bir müdahale yapılmadığını bildirdi.

Kissinger ABD yönetimine neyi miras bıraktı?

Çin halkının eski ve iyi dostu, ABD’nin eski dışişleri bakanı Henry Kissinger önceki gün ABD’nin Connecticut eyaletindeki evinde 100 yaşında vefat etti.

Çakırca: "HIV tedavi edilebilir kronik bir enfeksiyon hastalığıdır"

ŞANLIURFA- 01.12.2023 - HİBYA - Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Tuba Damar Çakırca, İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü (HIV) hakkında bilinmeyenleri anlattı.