Fırat Kalkanı bölgesinde 2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesine yönelik saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 2 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Zabıta ekiplerinden okul servis araçları denetimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, okul servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi’ne katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dubai’de Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28’inci Taraflar Konferansı (COP28) kapsamında düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi’ne katıldı.

Başkan Büyükkılıç, Çamaşır Yıkama Merkezi’nde incelemelerde bulundu

Öğrenci dostu hizmetleri ile takdir toplayan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çamaşır Yıkama Merkezi’nde incelemelerde bulunarak, ücretsiz hizmetten faydalanan öğrencilerle sohbet etti.

İBB Şehir Tiyatroları'nda aralık ayı programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, aralık ayının yeni haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

Bakan Tunç: "Eninde sonunda İsrail Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanacak"

FATMA ELİF BEYHAN - 01.12.2023 - HİBYA - Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, gündemdeki konulara dair soruları yanıtladı.

TV+ Türk Dedektif dizisinin fragmanını yayınladı

Türkiye’nin süper içerik platformu TV+, dünyaca ünlü stüdyolardan Paramount’la iş birliğini yeni bir boyuta taşıdı. Başrollerinde Haluk Bilginer, Yasemin Kay Allen ve Ethan Kai’nin yer aldığı, merakla beklenen Türk Dedektif dizisini izleyiciyle buluşturacak olan TV+, ilk fragmanı paylaştı. İstanbul’da geçen polisiye dizi, 15 Aralık’ta ilk kez ve sadece TV+’ta yayınlanacak.

KOSKİ’den Sarayköy Mahallesi’ne yeni kanalizasyon şebekesi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, atık sudan kaynaklanan çevresel etkilerin bertaraf edilmesi ve arıtılan suyun tekrar kullanımının sağlanması için amacıyla Abdülhamid Han Caddesi’nden Sarayköy Mahallesi içerisine kadar toplam 4.6 kilometre uzunluğunda yeni kanalizasyon şebeke hattı yapıyor.

Tarihi Havagazı Fabrikası, kişisel kütüphanelere ev sahipliği yapıyor

Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde yer alan Araştırma Kütüphanesi, Süreyya Berfe ve Orhan Koloğlu’nun kişisel kütüphanelerine ve eşyalarına ev sahipliği yapacak bir hafıza mekânı olarak yeniden düzenlendi.

Yeni yılda Akoya İncileri’nin sonsuz zarafetini keşfedin

Yeni yılın kapıyı çaldığı bu dönemde QNET, Bernhard H. Mayer koleksiyonu ‘Pearl Icons’ takılarıyla sizleri tarihi hiç eskimeyen Akoya İncileri’nde eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Şıklığınıza ışıltı katacak ve geleceğe miras kalacak yeni yıl hediyesi için ‘Taşların Kraliçesi’ Akoya İncisi’nin zarafetini QNET ile keşfedin…