Bakan Tunç: "Eninde sonunda İsrail Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanacak"

FATMA ELİF BEYHAN - 01.12.2023 - HİBYA - Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, gündemdeki konulara dair soruları yanıtladı.

TV+ Türk Dedektif dizisinin fragmanını yayınladı

Türkiye’nin süper içerik platformu TV+, dünyaca ünlü stüdyolardan Paramount’la iş birliğini yeni bir boyuta taşıdı. Başrollerinde Haluk Bilginer, Yasemin Kay Allen ve Ethan Kai’nin yer aldığı, merakla beklenen Türk Dedektif dizisini izleyiciyle buluşturacak olan TV+, ilk fragmanı paylaştı. İstanbul’da geçen polisiye dizi, 15 Aralık’ta ilk kez ve sadece TV+’ta yayınlanacak.

KOSKİ’den Sarayköy Mahallesi’ne yeni kanalizasyon şebekesi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, atık sudan kaynaklanan çevresel etkilerin bertaraf edilmesi ve arıtılan suyun tekrar kullanımının sağlanması için amacıyla Abdülhamid Han Caddesi’nden Sarayköy Mahallesi içerisine kadar toplam 4.6 kilometre uzunluğunda yeni kanalizasyon şebeke hattı yapıyor.

Tarihi Havagazı Fabrikası, kişisel kütüphanelere ev sahipliği yapıyor

Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde yer alan Araştırma Kütüphanesi, Süreyya Berfe ve Orhan Koloğlu’nun kişisel kütüphanelerine ve eşyalarına ev sahipliği yapacak bir hafıza mekânı olarak yeniden düzenlendi.

Yeni yılda Akoya İncileri’nin sonsuz zarafetini keşfedin

Yeni yılın kapıyı çaldığı bu dönemde QNET, Bernhard H. Mayer koleksiyonu ‘Pearl Icons’ takılarıyla sizleri tarihi hiç eskimeyen Akoya İncileri’nde eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Şıklığınıza ışıltı katacak ve geleceğe miras kalacak yeni yıl hediyesi için ‘Taşların Kraliçesi’ Akoya İncisi’nin zarafetini QNET ile keşfedin…

Ankara'da Zabıta Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, 25 ilçenin zabıta müdürlerinin katılımıyla Zabıta Koordinasyon Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Erden: "İşitme kaybı çözümsüz değil"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Cochlear Türkiye Genel Müdürü Gül Erden önemli açıklamalarda bulundu.

OYAKKENT Silüet mükemmeliyet arayanlar için tasarlandı

OYAK İnşaat güvencesi ile yemyeşil vadi manzarasıyla buluşturan OYAKKENT Silüet Projesi’nde, farklı konut seçenekleri, villalar ve ticari üniteler yer alıyor.

Haftalık piyasa takvimi 4-8 Aralık 2023

Yurt içi piyasalarda, Tüketici Fiyat Endeksi, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi, Dış Ticaret Dengesi, Hazine Nakit Dengesi verileri takip edilecek.

Forex analizi

Dün yurt içinde 2023 yılının 3. çeyreğine ilişkin büyüme verisinin beklentilerin üzerinde %5.9 açıklandı.  Tarım sektörü  %0.3, sanayi sektörü %5.7, inşaat sektörü %8.1, hizmet sektörünün %4,3 artış kaydetti.