“Tek taraflı zorlayıcı önlemler uluslararası iş birliğine engel”

Çin’in Viyana'daki BM ve diğer uluslararası örgütler nezdindeki daimi temsilcisi Li Song, tek taraflı zorlayıcı önlemlerin küresel yönetişime ve uluslararası kalkınma iş birliğine ciddi engel oluşturduğuna dikkat çekti.

CGTN ve ASEAN medya kuruluşlarından ortak program

Çin Medya Grubu'na bağlı CGTN ile Myanmar Uluslararası Televizyonu, Tayland merkezli Sing Sian Yer Pao Daily News gazetesi, Malezya merkezli Sin Chew Daily gazetesi tarafından “Çin ve ASEAN: Ortak güvenlik ve refaha dayalı geleceğe ilerlemek” temalı özel program yayınlandı.

Çin'in hizmet ithalat ve ihracat hacminde yılın ilk 10 ayında artış

Çin Ticaret Bakanlığı tarafından bugün açıklanan veriler, ülkenin hizmet ticaretinin ocak-ekim aylarında artış eğilimini sürdürdüğünü gösteriyor.

Gazze Şeridi'nden İsrail topraklarına bir dizi roket atıldı

FATMA ELİF BEYHAN - 01.12.2023 - HİBYA - İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze Şeridi'nden İsrail topraklarına bir dizi roket atıldığını politika gereği gerçek bir müdahale yapılmadığını bildirdi.

Çakırca: "HIV tedavi edilebilir kronik bir enfeksiyon hastalığıdır"

ŞANLIURFA- 01.12.2023 - HİBYA - Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Tuba Damar Çakırca, İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü (HIV) hakkında bilinmeyenleri anlattı.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrailli Bakan Gantz ile bir araya geldi

FATMA ELİF BEYHAN - 01.12.2023 - HİBYA - Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrailli Bakan Benny Gantz ile bir araya gelerek İsrail'in güvenliğini sağlamaya yönelik tedbirleri, rehinelerin serbest bırakılmasını ve sivillere verilen zararı en aza indirecek tedbirleri ele aldı.

Bybit, 20 milyon kullanıcıya ulaşarak oyunu bozduğu 5. yılı kutluyor

İlk üç kripto borsasından biri olan Bybit, büyüme yolculuğunda yeni bir dönüm noktasını duyurmaktan mutluluk duyuyor: 20 milyon kayıtlı kullanıcıyı aşmak. Bu dönüm noktası, bu Aralık ayında 5. yıl dönümünü kutlayan Bybit'in kripto sektörünün ön sıralarındaki konumunun altını çiziyor.

Piyasa gündemi

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu S&P'den takvim dışı güncelleme geldi. S&P, Türkiye'nin not görünümünü "durağan"dan "pozitif"e çevirdiğini duyurdu.

George Orwell’ın eseri 1984, İstanbul’da

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun oyunu 1984, Şehir Tiyatroları Buluşmaları kapsamında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde seyirciyle buluşuyor.

Yangtze Nehri Deltası'nın entegre kalkınması ne anlama geliyor?

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping dün Shanghai kentinde Yangtze Nehri Deltası’nın entegre kalkınmasının hızlandırılmasına ilişkin düzenlenen bir toplantıya katıldı ve toplantıda konuşma yaptı.